Aktualność

Nasza grupa edukacyjna (część 2)

Technik weterynarii

W 2012 r. powołana została Medyczna Szkoła Zawodowa PROMEDICA dla Dorosłych, która w swojej ofercie skupiła się na kształceniu na kierunku Technik weterynarii. Olsztyn, z racji bardzo dobrego Wydziału Weterynarii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, jest idealnym miastem do kształcenia personelu technicznego.

Pierwsza pomoc

Od 3 lat w ramach PROMEDICI prowadzone są kursy pierwszej pomocy przedmedycznej w Olsztynie. W ofercie Szkoły znajdują się szkolenia i kursy o bardzo zróżnicowanych programach oraz stopniu zaawansowania przekazywanej wiedzy. Dzięki temu, że mury Szkoły opuściło 310 absolwentów kierunku Ratownik medyczny kadra dydaktyczna i sprzęt są na bardzo wysokim poziomie. Powoduje to, że kursy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Warto w tym miejscy wspomnieć, że to właśnie PROMEDICA odpowiada za jakość Kurs kwalifikacyjny przygotowujący nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych z zakresu pierwszej pomocy organizowanego w naszym Ośrodku (więcej>>).

Kwalifikowana pierwsza pomoc

Zapewne niewielu z Was wie, że z systemem Ratownictwa Medycznego w Polsce współpracuje wiele jednostek np. jednostki Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, Miejskiej. Często pracownicy tych służb są pierwsi na miejscu zdarzenia i to oni udzielają pierwszej pomocy poszkodowanym. Dla nich przygotowany został kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) po ukończeniu, którego podchodzą do egzaminu i mają szansę zdobyć tytuł Ratownika.

Pokazy, warsztaty

Ofertę uzupełniają pokazy, warsztaty z zakresu pierwszej pomocy. Skierowane są one przede wszystkim do organizatorów pikników, festynów, którzy chcą wzbogacić swój program o tematykę związaną z pierwszą pomocą. Z takiej możliwości korzystają przede wszystkim szkoły, przedszkola. 

Wróć

Dlaczego warto
nam zaufać?

Więcej

tl_files/basic/temp/ww-second.png

Istniejemy od 1998 roku. Do tej pory z oferty Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie skorzystało ponad 1200 osób.

1

tl_files/basic/temp/ww-third.png

Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby zarówno uczestników kursów jak i w potrzeby całych rad pedagogicznych.

2

tl_files/basic/temp/ww-fourth.png

Nasza kadra to idealna mieszanka doświadczenia, pasji, nowoczesności i najwyższych kompetencji.

3